ועד סיוע לעם הסורי دعم لشعب سورية 

תרומות לחשבון בנק "אתגר לשלום ולקדמה":
בנק לאומי (10), סניף 801, חשבון מס. 26556/93 
לפרטים נוספים: רוני בן אפרת 050-4330038
לילי גלילי 050-7380349

ניתן לתרום  באמצעות 

מזה חמש שנים משתוללת בסוריה מלחמת אזרחים עקובה מדם. זאת לא מלחמה של אזרחים מול אזרחים אלא מלחמה של משטר צמא דם ורודני כנגד עמו. במלחמה זאת המשטר משתמש בכל האמצעים הנפשעים: הפצצת ערים מהאוויר, טבח המוני של תושבי כפרים, הפגזות בגזים רעילים, הטלת מצור והרעבה, ומעצרים המוניים. 
 

התוצאה היא למעלה מ-  500 אלףהרוגים, 4.8 מליון פליטים ברחו מחוץ לסוריה ועוד 6.5 מליון עקורים בתוכה - מחציתם הם ילדים!  מדובר בלמעלה מחמש וחצי ילדים ובני נער ביוני 2016, והמספר רק עולה. (יוני 2016, Worldvision). ילדי סוריה איבדו את בתיהם, את הוריהם, את האפשרות ללמוד ואת עתידם.
 

ההתערבות הרוסית והמלחמה המשותפת עם המערב נגד דאעש כאשר משטר אסד מקבל חסינות גרמו להחלשת האופוזיציה החילונית, ולעלייה של אלמנטים קיצונים וג’יהדיסטים. אין בעובדה זאת כדי למחול לפשעי המשטר, או להתנער מגורלם של הפליטים שנקלעו למצב הטראגי הזה.

היוזמים של הועד הציבורי החליטו לעשות מעשה ולא להשאר אדישים לסבל הנורא של העם הסורי. אנו קוראים לכל מי שזכויות אדם וצדק אנושי יקרים להם להצטרף אלינו בפעולה של סולידריות וסיוע לפליטים של המשבר הסורי.
התרומות שיאספו בישראל יועברו לפרויקטים שמסייעים לילדים במחנות הפליטים הסורים, המנוהלים וממומנים על ידי הארגון הבינלאומי SAVE THE CHILDREN שפתח קרן מיוחדת לסיוע לילדים סורים. 

רשימת חברי הועד הציבורי

ענת אבן, פרופ’ ברנרד אבישי, אסמא אגבארייה-זחאלקה, פרופ’ סדרה אזרח אבישי אייל, פרופ’ יהודה באואר, יעל בורשטיין, ראג’י בטחיש, עודה בשראת, גיא בן נר, פרופ’ רון ברקאי, ציבי גבע, פרופ’ מיכל גוברין, פרופ’ עמירם גולדבלום, ישי גולן, עירית גל, לילי גלילי, אבי דבוש, פרופ’ יוסף דרורי, להב הלוי, ד”ר יאלי השש, מרזוק חלבי, פרופ’ יוסי יונה, מאיה כהן לוי, ד”ר אורלי לובין, ד”ר דרור לוי, אמילי מואטי, אבתיסאם מראענה,  פרופ’ יהודה ניני, יהודית ענבר, אורנה עקאד, אוהד פישוף, זויה צ’רקסקי, שלומציון קינן, מוסי רז, אלה שאנסקה, פרופ’ אריק שפירא.